2022 Yılı Üretim Yılı Olacak: Endüstriyel Panel PC’ler ile Kesintisiz Üretim!
Haberler

2022 Yılı Üretim Yılı Olacak: Endüstriyel Panel PC’ler ile Kesintisiz Üretim!

Panel PC’ler tümleşik bilgisayar mantığı ile geliştirilen, panel mantığı ile özelleştirilmiş dokunmatik ekranlardır. Bütün birimleri kendi içerisinde bulundurmasından kaynaklı olarak, çeşitli tipte port yapılarıyla birçok farklı uygulama ve projede kullanıma uygun ürünlerdir. Kendi içinde kullanım alanına bağlı olarak fiziksel boyut, ekran çözünürlüğü ve kasa yapısı olarak farklılıklar gösterirler.

Panel PC’ler standart bilgisayarların çalışamayacağı zorlu ortamlara (aşırı sıcaklık, toz, nem, titreşim, güç dalgalanmaları) uygun şekilde tasarlanmış cihazlardır. Bilgi Ekranı, Dijital Sinyal Sistemleri, Reklam Terminalleri, Akıllı Ev Sistemleri, Akıllı Enerji Uygulamaları, Güvenlik Sistemleri, İletişim Sistemleri, Veri Toplama Sistemleri, Navigasyon Sistemleri, Üretim Kontrol Yönetimi Ekranları, Andon Ekranlar,  Kiosk Sistemleri, Endüstriyel Kontrol Sistemleri ve Ekipmanlar Arası İletişim gibi geniş bir alanda kullanılabilmektedir. Kompakt yapısı sebebiyle her alana kolaylıkla uygulanabilen çözümler üretilebilir. 

Technopc Kurucu Ortağı Murat Yücel, üretim için Endüstriyel Panel PC’ lerin önemi hakkında şu bilgileri verdi:

 

‘’Ülkemiz için 2022 yılı ve sonrası üretim yılı olacak. Milli teknoloji hamlesi kapsamında ülkemizde başlatılan projelerin donanım ve yazılım anlamında daha da hız kazanacağı ve etki gücü yüksek sonuçların alınacağı bir yıl bekliyoruz. Technopc, 25 yıllık deneyimi, yerli Ar-Ge’si ve Bilim ve Sanayi Bakanlığı onaylı tasarım merkezi ile geniş yelpazedeki ürünleri Türkiye’de üretiyoruz.


Panel PC’ler ile de  endüstriyel tesislere yerli ve milli çözümler sunuyor, ndüstrideki geçiş süreçlerinde Panel PC’ler dün olduğu gibi yarınlarda da oldukça önemli bir role sahip olacak. 

Technopc’nin fabrikalarda, hastanelerde, belediyelerde, bankalarda, havalimanlarında, enerji santrallerinde,üniversitelerde, endüstriyel tesislerde, savunma sanayiindeki saha araçlarının içinde ya da savunma birimleri tarafından kullanılan bilgisayarlara kadar birçok alanda, halihazırda çalışan 500 bini aşkın aktif çalışan cihazı bulunmaktadır. 

Özellikle sanayide Endüstri 4.0 ile üretim proseslerinin dijitalleşmesi, nesneler arası iletişim teknolojisinin gelişimine oldukça katkıda bulundu. Bakanlık onaylı Tasarım merkezi ile geleceğin teknolojilerini üreten bir kurum olarak Endüstri 5.0 gibi robot-insan iş birliği ile bilgi toplumundan süper akıllı bir topluma dönüşüm sürecine önemli yatırımlar yapıyoruz’’ dedi. 

Technopc tasarım merkezi tarafından zorlu ortam koşullarında uzun süreler çalışabilmesi için tasarlanan Panel PC’ler  CE, CCC, IP65/ IP67 gibi uluslararası standart ve sertifikalara sahip olup, suya ve toza karşı dayalıdır. Dolayısıyla, zorlu çalışma ortamlarında kullanıma uygun olmanın yanı sıra, dış faktörlerden etkilenmediği için uzun çalışma ömürlerine sahiptir.’’ 

Technopc,  MIL -STD standartlarında, askeri teknolojinin üretim ve saha uygulamaları alanlarında ve mühendislik, üretim ve servis hizmetleri ve daha birçok alanda savunma sanayi için geliştirmeler yapıyor. 

 

Kaynak : 

ASUS'tan Yılbaşı Sürprizi: Vivobook S14 Tüm Teknoloji Mağazalarında! - PC Hocası (pchocasi.com.tr)

Endüstriyel Panel PC'ler uzun süre çalışabiliyor (aa.com.tr)