Technopc® Küresel Mahremiyet Politikası

 

Technopc® Küresel Mahremiyet Politikası

25 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerlidir.

Technopc® Tire & Rubber Company ve iştirakleri (topluca Technopc), bireysel mahremiyete saygı duyar ve çalışanlarımız, müşterilerimiz, tedarikçilerimiz ve iş yaptığımız diğer kişilerin güvenine değer verir. Technopc®, Kişisel Tanıtıcı Bilgileri (aşağıda açıklandığı şekliyle “PII”) iş yaptığımız ülkelerin yasalarına uygun bir şekilde işlemeyi amaçlar ve bizler, iş uygulamalarımızda en yüksek etik standartlara uymaktan gurur duyarız.

Bu Küresel Mahremiyet Politikası, Technopc®’ın iş operasyonlarımızda işlenen Kişisel Tanıtıcı Bilgiler ile ilgili olarak izlediği genel mahremiyet ilkelerini açıklamaktadır. Bu Küresel Mahremiyet Politikasına ilave olarak, ek gizlilik şartları veya politikalarına tabi belirli kampanyalar, tanıtımlar, programlar ve web siteleri de olabilir. Technopc® bu kampanyalara, tanıtımlara, programlara veya web sitelerine katılmadan veya bunları kullanmadan önce bu ek şartları veya politikaları okumanızı tavsiye eder çünkü bu bağlamda Kişisel Tanıtıcı Bilgilerinizin işlenmesi bu ek gizlilik şartları ve/veya politikalarına tabi olacaktır.

Avrupa Birliği (AB), İsviçre, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç’te bulunan (veya Kişisel Tanıtıcı Bilgileri bu ülkelerdeki Technopc kuruluşları tarafından işlenen) kişiler için önemli not

Bu Politika şu kısımlardan oluşur:

Techno’ın Kişisel Tanıtıcı Bilgileri işlerken uyguladığı genel prensipleri düzenleyen bu ön bölüm ve AB, İsviçre, İzlanda, Lihtenştayn ve Norveç’ten (i) gelen veya (ii) buralarda işlenen Kişisel Tanıtıcı Bilgileri konu alan ek (“AB Eki”). Yukarıda belirtilen yargı çevrelerinden birinde bulunuyorsanız (veya Kişisel Tanıtıcı Bilgileriniz bu yargı çevrelerinden birinde işleniyorsa) Technopc, bu ülkelerden gelen veya bu ülkelerde işlenen Kişisel Tanıtıcı Bilgilerin Technopc tarafından işlenmesine ilişkin önemli ek bilgiler içeren AB Ekini okumanızı tavsiye eder.

Kapsam

Bu Politika, (i) Technopc’ın iş yaptığı müşterileri, potansiyel müşterileri, tedarikçileri ve muhtemel tedarikçileri olan bireylere veya (ii) söz konusu müşteriler, tedarikçiler, potansiyel müşteriler ve potansiyel tedarikçilerin temsilcilerine veya irtibat kişilerine ilişkin Kişisel Tanıtıcı Bilgilerin format veya ortam fark etmeksizin her türlü “işleme” (aşağıda açıklandığı şekliyle) biçimi için geçerlidir.

Politika, tüzel kişiler hakkında işlenen herhangi bir bilgi için geçerli değildir.

Mahremiyet İlkeleri

Technopc, Kişisel Tanıtıcı Bilgileri işlerken şu ilkeleri izleyecektir:

Bildirim ve Onay

Technopc, Kişisel Tanıtıcı Bilgilerini topladığı kişileri yürürlükteki yasalara uygun olarak bilgilendirmeye gayret eder. Bu, (i) Technopc’nin Kişisel Tanıtıcı Bilgileri toplama ve kullanma amaçları, (ii) Technopc’nin bu Kişisel Tanıtıcı Bilgileri ifşa ettiği (veya edebileceği) üçüncü tarafların türleri ve (iii) Technopc’nin veri sahiplerine kendi Kişisel Tanıtıcı Bilgilerinin kullanımı ve ifşasının sınırlandırılması için sunduğu seçenekler ve araçlar hakkında bilgi vermeyi içerir.

Geçerli yasalar aksini gerektirmedikçe, Technopc, kişilerden ilk kez Kişisel Tanıtıcı Bilgilerini vermeleri istendiğinde veya bundan sonra mümkün olan en kısa süre içinde kişilere bildirimde bulunmaya gayret edecektir.

Yürürlükteki yasalarca izin verilmediği müddetçe, ilgili kişinin onayı alınmadan hiçbir Kişisel Tanıtıcı Bilgi toplanmaz, kullanılmaz ve ifşa edilmez. Bazı durumlarda Technopc’nin PII toplamasına ilişkin onay, Technopc ile kişi arasındaki ilişkinin doğası veya kişinin bir Technopc web sitesini kullanmak yahut Technopc ile iş yapmak suretiyle geliştirdiği etkileşimin yapısından kaynaklanabilir.

Technopc’e Kişisel Tanıtıcı Bilgi sağladığınızda, bu Politikayı okuduğunuzu ve yürürlükteki yasalarca gerekli görülen hallerde söz konusu bilgilerin bu Politikaya ve Technopc’nin Çevrimiçi Mahremiyet Politikası gibi diğer geçerli mahremiyet politikalarına uygun olarak toplanmasına, kullanılmasına ve ifşasına onay verdiğinizi kabul edersiniz. Yürürlükteki yasalarca öngörüldüğü şekilde, onay vermeyi reddedebilir veya onayınızı geri çekebilirsiniz.

Technopc ve Technopc adına hareket eden üçüncü taraflar, sizden topladıkları Kişisel Tanıtıcı Bilgileri kullanıcı kaydı, bir satın almanın, ödemenin, iadenin, garantinin ya da indirimin idaresi ve takibi, hizmetlerin düzenlenmesi, çevrimiçi anketlere katılma daveti, ürün ve hizmetler hakkında geri bildirim isteme ve çeşitli kanallar aracılığıyla sizinle iletişim kurma dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli amaçlarla kullanırlar.

Herhangi bir sorunuz varsa veya Technopc’nin Kişisel Tanıtıcı Bilgilerinizi işleme şeklinden memnun değilseniz [email protected] adresine e-posta veya Technopc, adresine yazılı ve imzalı bir talep göndererek bize bildirin. Sorunuzu veya şikâyetinizi inceleyeceğiz ve mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş sağlayacağız.